08-6267777

מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14, באר שבע

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את פרטיכם בטופס למטה, שילחו ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

עיניים כירורגיה פלסטית אף אוזן גרון כירורגיה כללית גיניקולוגיה אורולוגיה אורתופדיה כירורגיית כלי דם כירורגיית כף יד ורגל טיפולי שיניים בהרדמה כללית

ניתוח קטרקט בלייזר


img

קטרקט בלייזר -  הדור החדש של ניתוחי הקטרקט במרכז הרפואי ' שבע  עיניים'
הטיפול בכיסוי של כל חברות הביטוח!

קבוצת 'עיניים' ובכללה 'שבע עיניים' הן הראשונות שהביאו את ניתוחי הקטרקט בלייזר לארץ.

בניתוח קטרקט בשיטה חדשנית זו, יצירת החתך בקופסית העדשה נעשית באמצעות לייזר במקום באמצעות סכין כירורגית. כמו כן יצירת החתך הזעיר בקרנית, דרכו מוציאים את עדשת העין העכורה ובמקומה מכניסים את העדשה המלאכותית, מבוצעת בדיוק מרבי. במרכז הרפואי " שבע עיניים", ההליך הניתוחי מבוצע באמצעות מערכת לייזר מתוחכמת ביותר.

יתרונות הסרת קטרקט באמצעות לייזר: 

  • דיוק מרבי ביצירת הפתח בקופסית העדשה יבטיח מיקום מרכזי ומדויק של העדשה המלאכותית

  • ​דיוק מרבי ביצירת הפתח בקרנית בהתאם לקימורי הקרנית * דרגת בטיחות גבוהה ביותר לניתוח הקטרקט

  • שיטה ניתוחית זו תאפשר לראשונה לשלב בניתוח אחד: הסרת קטרקט, תיקון תשבורת הראייה (המספר) ותיקון אסטיגמציה (צילינדר) 

  • פירוק העדשה העכורה בקלות, תוך הפחתה משמעותית בפגיעה בתאי האנדותל שבקרנית. בכך קטן הסיכון להתפתחות בצקת בקרנית לאחר הניתוח.

  • פחות סיבוכים במקרים של ניתוחי קטרקט מורכבים בשל השלבים המבוצעים בלייזר * הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית באמצעות הזלפת טיפות אלחוש לעין * המטופל אינו חש בכאב במהלך הניתוח


למי מתאים הניתוח?
הניתוח מתאים לסובלים מקטרקט בעקבות השינויים שחלים בעדשת העין מפאת גיל מבוגר וכן לצעירים הסובלים מקטרקט בעקבות חבלה בעיניים או טיפול תרופתי.


העדשות המתקדמות ביותר להשתלה במסגרת ניתוחי קטרקט:


במרכזים הרפואיים "עיניים", לא רק הניתוח להסרת הקטרקט מבוצע בשיטה המתקדמת ביותר. גם העדשה המושתלת נבחרת בתאום עם המטופל, מתוך העדשות המתקדמות הקיימות כיום ובהתאם לליקוי הראייה שלו.

עדשות חד מוקדיות
עדשה מלאכותית בעלת מוקד אחד אשר מתקנת את הראייה למרחק או לקרוב. כאשר מכוונים את המטופל לראייה ברורה למרחק, יתכן שלאחר הניתוח הוא יזדקק למשקפי קריאה. אחד הפתרונות שננקטו כדי להתגבר על התלות במשקפיים הוא לכוון את העין הדומיננטית לראייה ברורה למרחק ואת העין השנייה להשאיר קצרת רואי, כדי לאפשר ראייה לקרוב. אולם לא כל המטופלים מצליחים להסתגל לפער בין העיניים וראיית העומק נפגעת.

עדשות מולטיפוקאליות
הבשורה המהפכנית בניתוחי קטרקט בשנים האחרונות, היא השתלת עדשות מולטיפוקאליות, אשר מספקות יכולת ראייה ברורה הן לרחוק והן לקרוב, בכל עין ולהפחית את התלות במשקפי קריאה לאחר הניתוח.

אחד הפתרונות שננקטו כדי להתגבר על התלות במשקפיים היה לכוון את העין הדומיננטית לראייה ברורה למרחק ואת העין השנייה להשאיר קצרת רואי, כדי לאפשר ראייה לקרוב. אולם לא כל המטופלים מצליחים להסתגל לפער בין העיניים וראיית העומק נפגעת. 
 
לעומת זאת, העדשות המולטי-פוקאליות מתוכננות לאפשר ראייה ברורה למרחק ולקרוב בכל עין ולבטל את הצורך במשקפי קריאה לאחר הניתוח. כיום, ניתוחי קטרקט מבוצעים דרך חתך זעיר וללא תפרים. ויצירת העדשה נעשית על סמך חישוב מדויק באמצעות מכשור מתקדם. עדשה תוך עינית היא תוצר איכותי של הטכנולוגיה המתקדמת ביותר והיא מהווה את הפתרון הטוב ביותר למבקשים לעבור ניתוח קטרקט ורוצים לשפר את איכות הראייה ואת איכות חייהם.

למטופל שנשאר עם צילינדר (אסטיגמציה) או מספר לאחר הניתוח, אנו מבצעים תיקון של המספר בעזרת טיפול בלייזר להסרת המשקפיים ובכך למעשה הופכים את המנותח משוחרר מצורך במשקפיים לקרוב ולרחוק.

הטיפול מבוצע בהרדמה חלקית באמצעות הזלפת טיפות אלחוש לעיניים, ללא כאבים ומסתיים לאחר כ-15-20 דקות. לאחר הניתוח אין צורך לכסות את העיניים ורק להקפיד לא להפעיל עליהן לחץ. ההחלמה מהירה וכבר לאחר מספר ימים ניתן לעבוד כרגיל ולנהוג.עדשות טוריות
למרות שקטרקט, קוצר ראייה או רוחק ראייה עשויים לבוא על פתרונם ע"י השתלת עדשה תוך-עינית רגילה  חולים הסובלים במקביל גם מבעיה של אסטיגמציה (צילינדר), יזדקקו למשקפיים. בנוסף הם עשויים להזדקק לפרוצדורות ניתוחיות נוספות.אסטיגמציה נגרמת בשל קימור לא שווה של הקרנית (או עדשת העין), כך שפני השטח של הקרנית נראה יותר כמו כדור רוגבי מאשר כדורגל. אסימטריה זו נקראת אסטיגמציה קרניתית הגורמת לראייה מטושטשת והפרעות ראייה, היות ושבירת קרני האור לא ממורכזת בנקודה ספציפית על הרשתית, כפי שקורה בראייה תקינה.האסטיגמציה הקרניתית ניתנת למדידה באמצעות אמצעי הדמיה שונים כגון מיפוי טופוגרפי של הקרנית המאפשר קבלת מידע בנוגע לסדירות או אי סדירות של כל חלקי הקרנית.
הטכנולוגיה הטובה והמומלצת ביותר כיום לחולי קטרקט הסובלים גם מאסטיגמציה, היא השתלת עדשה TORIC IOL המאפשרת תיקון אסטיגמציה בצורה נוחה יותר למטופל, עם שעורי הצלחה גבוהים יותר. העדשה מפחיתה או מבטלת לחלוטין את האסטיגמציה הקרניתית ובמקביל מפצה על העדשה הטבעית. עדשה זו מקנה לחולה שיפור של איכות הראייה ומפחיתה את התלות במשקפיים.

* למרכז הרפואי 'שבע עיניים' הסכמים עם קופות החולים והן משתתפות במימון ניתוח קטרקט וקטרקט בלייזר. כל חברות הביטוח משתתפות במימון ניתוח קטרקט בלייזר.


דרכי הגעה


כתובת: מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14
טל. 08-6267777 פקס. 08-6267799
חנייה: במגדל הרכבת בתשלום, חניון הרכבת ללא תשלום.

קווי מטרודן לתחנה המרכזית בבאר שבע
רכבת ישראל לסניף באר שבע - מרכז

שבע עיניים נמצא מעל תחנת רכבת מרכז בבאר שבע מול קניון הנגב. הכניסה למגדל הרכבת מול אולם הינומה או ארגמן.

המידע באתר זה אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו משמש כתחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי אחר. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.


Qwamo Digital